Restorasyon / Cila & Boya Bölümü

Türkiye'de Cila & Boya Servisi, Sandalye Cilacı

Sandalye Cila

Sandalye Cila Atölyesi


Kasım 2020 Servisiyiz.org

Sandalye cila işinizi tecrübeli ustalara yaptırmak ister misiniz? Servisiyiz atölyesinde, ekibimiz tam teşekküllü ekipmanlarıyla sandalye cila yaparak orjinaline uygun olarak, son derece özenle antika mobilya yada dolap, masa, koltuk ve sandalyelerinizi restore ederek yeniliyor, kaliteli işçilikle güzelliğini ve dayanıklılığını geri kazandırıyoruz. sandalye cila hizmeti almak için hemen arayın!

Sandalye Cila Servis'imize hergün onlarca müşterinin güvenip mobilyalarını teslim ettiği gibi sizde rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Sandalye cila atölyemize evinizde, yıllarınıza tanıklık etmiş olan mobilyanızı getirin; anılarınızı yok etmeden yenileyelim, güzelleştirelim, modern dokunuşlarla renklendirelim. sandalye cila ustası hasar görmüş mobilyayı, hasarlı iskelet yapısını tamir edebilir, rengini değiştirebiliriz.

Yıllarca cila & boyaci olarak çalışmış sandalye cila ustası ile birlikte, modern tasarımlara mobilyalara sahip olabilirsiniz. Kaliteli mobilyalar için sizleri sandalye cila atölyesine davet ediyoruz. Ayrıca sandalye yenilemek (restore etmek, cila & boya yapmak) geri dönüşüm felsefesine katkı sağlamakdır. Gereksiz yere toprağa gömülmeden, hala kullanılabilecek durumda olan mobilyaya bir şans daha verin...


Telefon numaramızdan bizi arayın, bulunan ve size en yakın sandalye cila ekibimizi adresinize yönlendirelim.

- "sandalye cila atölyeleri", Servisiyiz profesyonel cila & boya hizmetleri.

 • Sandalye Cila
 • Sandalye Cilacı
 • Sandalye Restore
 • Sandalye Cila Ustası

Size olağanüstü işler sunuyoruz. Tecrübeli ekibimiz cila atolyesinde, profesyonel yöntemleriyle sandalye cila çalışmaları yaparak mobilyalarınızın eski ihtişamını geri kazandırıyor.

Sandalye hasar gördüğünde veya yıprandığında, bir çoğumuz eskidiği için onları dışarı atar veya yenisiyle değiştirir. Bazı durumlarda bunlara gerek kalmadan sandalye cila yapılarak, yeniden eski haline geri getirilebilir. Boya, cila, vernik gibi detaylar parlaklıklarını yitirebilir, yıllar içinde eskiyebilir veya sökülebilir. Bununla birlikte ahşap mobilyaların yapısı ve ana materyalleri sağlam kalır. Eğer işinde uzman bir sandalye cila ustası tarafından, boya, cila, restorasyon ve bakımları güzelce yapılırsa mobilyanız eski güzelliğine ve sağlamlığına tekrar dönebilir. Hatta bazen eskisinden daha iyi bile görünebilir.

Sandalye cila yapılırken hassas olunmalıdır. Bu parçalar değerli olabileceğinden, deneyimli zanaatkârların böyle bir işlemi gerçekleştirmesi zorunludur. Sandalye cila ekibi ahşap antikaların restorasyonunu büyük özenle yapacağından emin olabilirsiniz. İster ahşap, deri ve kumaştan yapılmış olsun, ister özel işlem gerektiriyor olsun, antika mobilyalarınızın güzel bir şekilde restore edilmesini sağlayacağız, böylece yıllar boyunca kullanabileceksiniz.

Sandalye Cila Ustası


Mobilyanın eski rengi ne olursa olsun, istediğiniz yeni rengi sandalye cila yöntemiyle mobilyanıza uygulayalım. Sizin için değerini kaybetmemiş eski mobilyalarınızı yeniden tasarlayalım. Çiziklerini giderelim, rengini değiştirelim.

Sandalye cila bölümünü ziyaret eden titiz müşterilerimiz istedikleri renkleri tam anlamıyla mobilyalarında görmek istediklerini ve bunu nasıl yapacağımızı bilmek istiyorlar. Onları çok iyi anlıyoruz. Özel renklerin aralıklarını bulmak oldukça zordur. Hangi renklerin, hangi karışımlar sonucu ortaya çıktığını ve boyanın son katmanına doğru gelindiğinde yaptığınız rengin kararıp istenilen renkten uzaklaşmaması gerekir. Bu detaylar çok önemlidir. sandalye cila ustası bu detayları tüm ayrıntılarıyla biliyor. Sizin de bilgi, deneyim ve ustalık bilgilerine güvenmenizi istiyor. Hemen şimdi ücretsiz fiyat teklifi alın. Uygun fiyatla olağanüstü bir işçilik standardı için restorasyon servisiyiz rakipsizdir.

Ahşabın doğası gereği belirli bir süre sonra renginde solma, renk kaybı gibi durumlar görülmektedir. Ya da uzun süre kullandığınız mobilyanın renginden sıkılabilirsiniz ve rengini değiştirmek isteyebilirsiniz. Mobilyayı beğenerek aldığınız fakat eskidi, artık hoşunuza gitmiyor mu? Yenisini almak yerine tam da sizin için ekonomik bir çözümümüz var; sandalye cila! Atölyemizde son teknoloji takımlar ile mobilyalarınızı yeniden hayata döndürüyoruz. Rengini değiştirmek istediğiniz mobilyaların fotoğraflarını cilacı ekibine gönderin, incelendikten sonra size fiyat bilgisi verelim.

Mobilya Cila Nedir?


Mobilyaların doğal ahşap görüntüsü korunarak, istenilen tonda, renkte uygulanan koruyucu uygulamaya mobilya cila denir. Günümüzde farklı boya türleri ve birçok renk tonu mevcuttur. Mükemmel bir yüzey elde etmek için cilanın kalitesi ve ustalık önemlidir.

İhtiyacınız olan boya ve renk belli değilse, seçim yapmak sizin için zor olabilir. sandalye cila ustalarımız size yardımcı olabilir, ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde size cila renk numuneleri sunabiliriz. Bazı antik ahşap mobilyalarda ve boyalarda yüzeyler için parlatma gerektirmez, onların rengini ve canlılığını artırmak için özel vernik kullanılır. Yüzeyi pürüzsüz ve ayna gibi göstermek çok önemlidir. sandalye cila atölyesinde mobilyalarınızı ilk günkü gibi eski haline getirmek için bize ulaşmanız yeterlidir.

Sandalye cilahane atölyesinde cila çalışmaları için numune hazırlanırken, istenilen rengi bulmak kolaydır ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. İlk aşamada renk hazırlanır, sonrasında cila katman katman atılırken hazırlanan rengin biraz açık olması gerekir. Adım adım cilanın bitme aşamasında renk atımına sıra geldiğinde, hazırlanan katmanın uygun miktarda kullanılması gerekir. Nedeni, sonrasında rengin kendiliğinden kararma aşaması olduğundan dolayıdır. sandalye cila ustası tüm bu kurallara dikkat ederek mobilya vernik ve cila uygulaması yaptığı için renk değişimi gibi büyük sıkıntılarla karşılaşmayız.

Boya, Vernik ve Cila Çeşitleri


 • Varak Cila (Altın - Gümüş)
 • Homlayf Cila
 • Pentür Cila
 • Komalak
 • Mermer Cila
 • Lake Cila
 • Eskitme Cila
 • Çatlak
 • Parlak
 • Mat Cila (İpek)
 • Sedef Cila (Simli boya)
 • Avangart
 • Country Boya
 • Silme Cila

Altın varak bu işe yıllarını veren ustaların yapabileceği zarif bir iştir. Sanatsal çalışma olarak sayılabilecek varak işlemeli mobilya modelleri vardır. Cila ustalarının özenle çalışması gereken ve tecrübe gerekitiren bir cila tekniğidir. Gümüş varak yaprak şeklinde kesilmiş ince gümüş malzemenin işlemeli yüzey üzerine yapıştırılması sonu oluşur. Homlayf cila klasik işlerde kullanılan bir mobilya cila türüdür. Klasik oymalı takımlarda en çok tercih edilen bir cila çeşididir. Eskitme tarzı mobilyaların gradientini en iyi sağlayan jiletin varak en kabul edilebilir ve kaliteli ciladır. Pentür cila veya resimli mobilya cilası bir modelin (resim çizmek yada şekil çıkartmak) mobilya üzerine uygulamaktır. Genellikle lake üzerine vurulan ceviz yada varak tarzı işlemlerle uygulama bitirilir. Kurumuş toprak görünümü olan çatlak cila inanılmaz keyifli bir görüntü oluşturur. Burada önemli olan çatlakların çok büyük olması gerekmektedir. Modern mobilya tasarımlarının özel köşelerini süsleyen ustalık eseri mobilya cilasıdır. Parlak cila son yıllarında revaçta olan mobilya cila uygulamasıdır. Sanalsal bir faaliyeti yoktur. En çok tercih edilen alt modelleri, beyaz ve siyah parlak cila çeşitleridir. Kırmızı parlak mutfak dolapları ve siyah parlak tv üniteleri aynı zamanda beyaz parlak masa sandalye takımı en çok satılan modellerdir. Sedef - Simli cila diğer cila çeşitleri ile birlikte kullanılabilir, ekstra bir özellik olarak düşünebilirsiniz. Herhangi bir cila çeşidi yada renk içerisine sim malzemesi dökülür, boya ile birlikte yüzey üzerine püskürtülür.

Farklı vernik, cila çeşitleri ve bir çok ahşap mobilya modelinin yapımına destek veren alt yapıya sahibiz. sandalye cila atölyesine ulaştığınızda, ayrıntılı olarak tüm cila çeşitlerini ve renk seçeneklerini size sunabiliriz. Ayrıca istediğiniz, etrafta gördüğünüz, beğendiğiniz hangi renk olursa olsun bize sadece bir mobilya cila numunesini getirin, aynı renk ve desende mobilyanızı size teslim edelim.


https://restorasyon.servisiyiz.org/cila-boya/sandalye-cila/

Powered by

Bu sitenin yazılım, tasarım ve SEO çalışmaları EYMENTECH tarafından yapılmıştır.

Sandalye Cila, Sandalyeci, Sandalye Fiyatları